amerigo
boeken over kunst & cultuur en reis boeken
Paul Leautaud in Parijs

Paul Léautaud in Parijs

Mels de Jong bereidt al enige tijd de grote biografie voor van Paul Léautaud, over wie hij reeds in MAATSTAF publiceerde. Mels de Jong schets nu Paul Léautaud als de eeuwige burger van Parijs. Hij wandelde tijdens tientallen jaren dat hij bij de Mercure werkte als "jantje van alles", van zijn werk naar zijn huis, aan de rand van de stad.

Daar zaten zijn katten, honden, apen en ganzen op hun vaste plekje op zijn thuiskomst te wachten. Zelfs in de oorlog, toen de Parijzenaars watertandden naar elk voedsel, bracht Léautaud hun maaltje bij elkaar.

Dit is slechts een aspect van deze wonderlijke man, die ook zijn beroemde JOURNAL LITTERAIRE van bijna twintig banden schreef en enkele met de hoogste prijzen bekroonde literaire romans op zijn naam bracht. Léautaud, die stierf in 1956, was een mythische figuur in Frankrijk.
Mels de Jong
biografie
paperback, 196 blz
isbn 905911308X
9789059113084
prijsindicatie € 18,50
Parijs
Erwin Nas - kunst, cultuur & reizen - amerigo, 2017